V dnešní době, která se nese ve znamení informačních technologií - jsou dostupnost, rychlost, kvalita a forma získané informace jedny z nejdůležitějších požadavků - již od základní úrovně ve výrobě až po management firmy. Proto vytvoření, předání, sběr a vyhodnocení informací je stále důležitějším faktorem ve výrobních i jiných činnostech, které nás obklopují. Dnešní moderní firma se neobejde bez kvalitního technologického softwaru, jenž poskytuje důležitá technologická data nejen výkonným operátorům, ale stále častěji také podnikovému managementu.

Základem moderního SW pro průmyslovou automatizaci je tzv. aplikace kategorie SCADA/HMI (Supervisory Control and Data Acquisition/Human-Machine Interface - Vizualizace a sběr dat a supervizní řízení technologických procesů). Po dobu vývoje SCADA aplikací se nepodařilo vyvinout žádný celosvětový standard, který by jednotlivé techniky a postupy jednotně unifikoval.
V současné době je jedním z nejsilnějších globálních SW nástrojů bezesporu internet. Jeho obrovský rozvoj mění pohled na informační technologie jako takové a přináší zcela nové možnosti a vize.

Sběr dat je dnes standardně zajišťován komunikací mezi PLC automaty, inteligentními prvky a serverem. Významnou položku v komunikaci hraje vizualizace. Ta může být pasivní – sdělování datových informací, nebo aktivní – s možností řízení a ovládání. Další významnou roli v monitorování je ukládání dat a jejich následná analýza. Nároky na ukládání dat se neustále zvyšují spolu s požadavky na ukládání starších a objemnějších datových souborů. Dnes není výjimkou deklarování výrobních parametrů desetiletí nazpět, například v plastikářském oboru.
Firma A.R.Technik vám nabízí své bohaté zkušenosti v oboru monitorování technologických procesů, zde pár referencí na ukázku:

  • HAMÉ Babice
  • RECTICEL CZECH Ml. Boleslav
  • KORDÁRNA Velká nad Veličkou
  • SAUTER AUTOMATIONS
  • UNIVERZITA Olomouc – teoretické ústavy LF

Máte zájem o zasílání novinek?

Napište nám

Použijte náš formulář, rádi vám odpovíme...
Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím