Regulace spotřeby energie zajistí úsporu provozních nákladů. Společnost A.R.Technik provádí inženýrskou a projekční činnost, vystupuje jako dodavatel automatizace budov, dodavatel průmyslové automatizace, dodavatel měření a regulace. Regulace odběru může být kvalitativní nebo kvantitativní.

Kvalitativní
Regulace zajišťuje vyrovnání odběru v čase, omezuje špičkové odběry a tím zajišťuje nižší připojovací hodnoty pro distributora energií, což znamená nižší paušální platby za poskytovaný výkon. Omezení špičkových odběrů se provádí plynulým řízením rozběhu a pohybu nebo krátkodobým omezením odběru zbytných spotřebičů.

Kvantitativní
Regulace zajišťuje vypnutí odběru, pokud není nezbytně nutný, snížení odběrů v mimopracovní době, provádí se přesná regulace energie na dosažení požadovaných parametrů, rekuperace energie, snížení odběru v závislosti na venkovní teplotě, oslunění, denním svitu apod. Společnost A.R.Technik provádí analýzu spotřeb a využití energií, zajišťuje certifikovaný energetický audit. Na základě energetického auditu zpracuje společnost A.R.Technik studii proveditelnosti úsporných opatření vč. ekonomického rozboru.

Přínos efektivního řízení energie
Energetické náklady spojené s provozem budov je možné významně snížit. Nižší provozní výdaje nejen zvýší krátkodobý zisk z provozu, ale projeví se také zrychlením návratnosti investic "stavebních podnikatelů", zákazník navíc pravidelně získává aktuální informace o spotřebě energie, která tak může být přizpůsobena konkrétním potřebám.

 

Efektivní spolupráce

Moderní inteligentní budova by měla obsahovat řídicí systémy a technologie, vzájemně provázané a spolupracující tak, aby poskytovaly:

- komfort, pohodlí, bezpečnost a zdravé prostředí pro uživatele budovy,

- úspory energií a provozních nákladů pro majitele budovy,

- snadné ovládání a servis,

- dokonalý přehled o stavu probíhajících procesů v budově.

 

Bezproblémová kompatibilita

Klíčovou vlastností technologií v budovách je právě kompatibilita řídicích systémů. Chceme-li, aby všechna zařízení spolu dokázala bezproblémově komunikovat, musí mluvit stejným jazykem (komunikačním protokolem). Za standardy komunikace A.R.Technik považuje LonWorks, Ethernet (TCP/IP) a Modbus. Jde o otevřené komunikační protokoly, které umožňují bezproblémovou komunikaci zařízení různých výrobců.

Z pohledu výrobků a zařízení lze veškeré technologie v budově rozdělit do 4 základních skupin:

- technické zařízení budov a silnoproudé systémy - kotelny, výměníkové stanice, kogenerační jednotky nebo transformátory a systémy UPS,

- měření a regulace - vytápění, vzduchotechnika, klimatizace nebo řízení osvětlení a ovládání žaluzií nebo rolet,

- slaboproudé a zabezpečovací systémy - datové rozvodny, přístupové a kamerové systémy nebo systém protipožární ochrany EPS,

- transport a manipulace - výtahy, čerpadla, ventilátory nebo dveřní a reklamní systémy.

 

Elektronické řízení výroby

Elektronické řízení výroby je v praxi ověřeným konceptem moderního řešení operativního řízení výroby. Přináší vysokou a rovnoměrnou kvalitu výroby, zvyšování produktivity a minimalizaci výrobních nákladů. Elektronické řízení výroby je řešení, které podporuje výrobní tým k dosahování nejlepších výsledků. 

Řešení poskytuje výrobnímu týmu potřebné informace v elektronické podobě, v reálném čase. Společnost A.R.Technik nabízí řešení, které je založeno na systémové integraci podnikových systémů ERP - MES – automatizace. Především šetří administrativní činnosti jak výrobním operátorům, tak manažerům, kteří mohou využívat informací z výroby jako např. stavy technologie, kvalitu výroby, informace o materiálech ve výrobě nebo výkonové ukazatele a vytížení linek (OEE). Největšími přínosy jsou minimalizace výrobních nákladů, podpora efektivity a řízení kvality výroby.

Máte zájem o zasílání novinek?

Napište nám

Použijte náš formulář, rádi vám odpovíme...
Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím